ZÁMECKÝ PARK SLATIŇANY

PROGRAMY
Péče o krajinu Invazní rostliny Věda a výzkum Osvěta
PROJEKTY
starší projekty
 

ZÁMECKÝ PARK SLATIŇANY

Realizaceod roku 2010
Zodpovědná osobaVítězslav Haupt, DiS
Kontaktní osobaVítězslav Haupt, DiS
Popis projektuDlouhodobý projekt zaměřený na osvětovou činnost o slatiňanském zámeckém parku. Široká věřejnost má kromě možnosti něco se dozvědět i aktivně pomoci při zvelebování parku.
ProgramOsvěta

       Cílem projektu je vytvoření informační brožury, která bude zámecký park propagovat a poskytne veřejnosti důležité informace o jeho přírodních hodnotách (důraz bude kladen na dřeviny). Brožura bude bohatě ilustrována barevnými fotografiemi a kromě popisu zajímavých dřevin rostoucích v parku bude mj. obsahovat i plánek, ve kterém budou vybrané zajímavé dřeviny vyznačeny.

         Součástí projektu je provedení inventarizace dřevin v areálu zámeckého parku, případně i v prostoru bývalé zámecké zásobní zahrady. Její zpracování v prostředí GIS (nebo podobném).Výsledky práce (inventarizace) budou využitelné v praxi, zejména při případné rekonstrukci parku nebo dalších zásazích do jeho druhové skladby (ochrana hodnotných taxonů).

Finanční podpora projektu:
Podpořeno Pardubickým krajem, "Program pro vzdělávání, výchovu a osvětu v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji pro rok 2010".
Podpořeno grantem Města Slatiňany pro rok 2010.

 
DATABÁZE
Databáze výskytu invazních rostlin Atlas rostlin Databáze lokalit Atlas semen
OSTATNÍ
chci se zeptat
dnes je sobota
24.7.2021
04:28:23 hod
občanské sdružení Centaurea - sdružení pro monitoring a management krajiny, IČO: 26664119, sídlo: Škrovád 48, 53821 Slatiňany, korespondenční adresa: Sečská 25, 53701 Chrudim tel.: +420 737 780 965, mail: jan.hornik@tiscali.cz, bankovní spojení: 191209797/0300, nejsme plátci DPH ALL IN 1 - Tvorba webových stránek