Brigády

PROGRAMY
Péče o krajinu Invazní rostliny Věda a výzkum Osvěta
PROJEKTY
starší projekty
 

Brigády

Při realizaci našich aktivit často využíváme spolupráce s brigádníky a externími dodavateli. Hledáme dlouhodobé spolupracovnky na práce jak odborného, tak neodborného charakteru.

Program Péče o krajinu
Každý rok potřebujeme naše kapacity doplnit o dobrovolníky, brigádníky a živnostníky při zajišťování kosení ochranářsky cenných lokalit. Většinou se jedná o podmáčené louky. Nejvíce jich kosíme v Železných horách v širším okolí Trhové Kamenice, další lokality jsou v Jižních Čechách (CHKO Blanský les), Středních Čechách (Městec Králové) na Přeloučsku i jinde.
    - práce je vhdoná především pro fyzicky zdatnější muže, ideální je pracovat ve dvojici, trojici (i třeba dva kluci a jedno děvče na hrabání sena).
    - kosí se křovinořezem, pokosenou louku je pak třeba shrabat a seno odklidit.
    - po dohodě jsme schopni zapůjčit veškeré potřebné vybavení.
    - práce je vhodná i pro studenty, kteří potřebují vykonat praxi v rámci výuky.
    - máme omezené možnosti ubytování, je potřeba se dohodnout předem.
    - průměrně zdatný sekáč si může vydělat i přes 1000,- Kč za den.
Práce probíhají v období od června do začátku října, pro aktuální nabídku možností přivýdělku sledujte aktuální informace na úvodní stránce.

Program Invazní rostliny
V létě každoročně realizujeme dvě akce - asanace bolševníku velkolepého na Chrudimsku a asanace netýkavky žláznaté v povodí Ležáku (okres Chrudim). Především ta druhá akce je vhodnou příležitostí pro brigádníky. Většinou se jedná o několik dní na konci července. Je vhodná pro brigádníky z okolí Chrudimi.
    - jedná se o vytrhávání, nebo sekání netýkavek mačetou na březích potoků. Holínky a pracovní oděv jsou podmínkou.
    - placena je standardně - cca 60,- Kč/hod.
    - máme omezené možnosti ubytování, je potřeba se dohodnout předem.
    - i zde můžeme tuto brigádu potvrdit jako praxi v rámci ekologické výuky např. na vyšší odborné škole patřičného zaměření.
Kontakt: Jan Horník (tel.: 737 780 965)

Program Věda a výzkum
V rámci tohoto programu sháníme především lidi z biologickým vzděláním (botanika, ekologie, entomologie). Práce může být zajímavá pro studenty, kteří studují některý z uvedených oborů. Ideální je spojit brigádu s diplomovou prací - zkuste se podívat sem.
V současnosti není žádná aktuální nabídka.

Program osvěta
Momentálně nemáme žádnou nabídku brigády, nebo spolupráce.

 
DATABÁZE
Databáze výskytu invazních rostlin Atlas rostlin Databáze lokalit Atlas semen
OSTATNÍ
chci se zeptat
dnes je sobota
24.7.2021
04:05:39 hod
občanské sdružení Centaurea - sdružení pro monitoring a management krajiny, IČO: 26664119, sídlo: Škrovád 48, 53821 Slatiňany, korespondenční adresa: Sečská 25, 53701 Chrudim tel.: +420 737 780 965, mail: jan.hornik@tiscali.cz, bankovní spojení: 191209797/0300, nejsme plátci DPH ALL IN 1 - Tvorba webových stránek